Facebook
Mail Adresimiz
Yol Tarifi Al
İnstagram
Telefon
WhatsApp
Çorlu Psikoloji

Zeyniş Mert; ergen ve yetişkinlere yönelik bireysel danışmanlık, aile danışmanlığı, grup danışmanlığı, kurumlara yönelik psikolojik destek vermektedir.

İLETİŞİM

İletişim Bilgileri

Telefon

0544 521 62 26

E-Posta

info@corlupsikoloji.com

Adres

Alipaşa Mah. Çetin Emeç Bulv. No:134 Ofis Akduman K:1, D:1, 59860 Çorlu/Tekirdağ

Psikolojik Testler

Psikolojik Testler

Psikolojik Testler

MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri)

MMPI; kişilik özellikleri ve psikopatoloji ölçümünde dünyada en yaygın kullanılan objektif testlerden biridir. Ruh sağlığı alanında çalışan uzmanlar tarafından ayırıcı tanı koymak, psikolojik destek sürecinde süreç planlaması yapmak, işe alım süreçlerinde karakter analizi yapmak amacıyla kullanılmaktadır. Sağlık durumu, psikosomatik belirtiler, motor bozukluklar, sosyal; cinsel; siyasi ve dini tutumlar, aile ve ilişki sorunları, nevrotik ve psikotik eğilimler hakkında bilgi vermektedir.

Uygulama süresi kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 1,5 – 2 saat sürmektedir. Bilimsel ve objektif bir yöntemdir. Kurumumuzdan randevu alarak MMPI testini yaptırabilirsiniz.

 

SCL-90-R (Belirti Tarama Testi)

SCL-90-R, psikolojik semptomların ölçümünde kullanılan en yaygın objektif testlerden biridir. Ruh sağlığı alanında çalışan uzmanlar tarafından uygulanmaktadır. Kişinin dile getirdiği belirtilerin derecesini ölçmek ve başka belirtiler de gösteriyorsa ortaya çıkartmak amacıyla kullanılır.

Uygulama süresi kişiden kişiye değişmektedir. Bilimsel ve objektif bir yöntemdir. Kurumumuzdan randevu alarak SCL-90-R testini yaptırabilirsiniz.

 

Rorschach (Mürekkep Lekesi Testi)

Rorschach; kişilik özellikleri, kişinin dinamikleri ve psikopatoloji ölçümünde sıklıkla kullanılan projektif testlerden biridir. Ruh sağlığı alanında çalışan uzmanlar tarafından ayırıcı tanı koymak amacıyla kullanılmaktadır. Kişinin kendine özgü anlam oluşturma ve algılama biçimleri, hayal dünyasını ortaya koyan kişinin içsel yaşantısı ve çatışmaları hakkında bilgi vermektedir.

Uygulama süresi kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 1 – 1,5 saat sürmektedir. Norm çalışmaları yapılmış bilimsel olarak geçerliliği yüksek bir testtir. Dünyada; Amerikan, Exner ve Fransız olmak üzere farklı ekollerle yorumlaması yapılmaktadır. Kurumumuzda Fransız ekolü kullanılmaktadır. Kurumumuzdan randevu alarak Rorschach testini yaptırabilirsiniz.

 

T.A.T. (Tematik Algı Testi)

T.A.T.; kişinin bütünsel olarak ele alınmasında kullanılan projektif testlerden biridir. Ruh sağlığı alanında çalışan uzmanlar tarafından uygulanmaktadır. Kişilerarası ilişkiler, evlilik, ebeveyn çatışmaları, kişinin benlik çatışmaları hakkında bilgi verir. Rorschach testi ile birlikte veya ayrı şekilde de kullanılabilir.

Uygulama süresi kişiden kişiye değişmekle birlikte 30 dakika – 1 saat arası sürmektedir. Kurumumuzdan randevu alarak T.A.T. testini yaptırabilirsiniz.

 

Kurumumuzda Uygulanan Diğer Test ve Envanterler

 • Beck Depresyon Envanteri
 • Missigan Alkolizm Tarama Envanteri
 • Liebowitz Sosyal Fobi Belirtileri Ölçeği
 • Maudsley Obsesif Kompulsif Soru Listesi
 • Panik Agorafobi Ölçeği
 • Hamilton Anksiyete Değerlendirme Ölçeği
 • Hamilton Depresyon Değerlendirme Ölçeği
 • Durumluk – Sürekli Kaygı Ölçeği
 • Edinbrugh Doğum Sonrası Depresyon Ölçeği
 • Anksiyete ve Depresyon Ölçeği (HAD)
 • Yaşlılar İçin Depresyon Ölçeği
Aile Psikoterapisi