Facebook
Mail Adresimiz
Yol Tarifi Al
İnstagram
Telefon
WhatsApp
Çorlu Psikoloji

Zeyniş Mert; ergen ve yetişkinlere yönelik bireysel danışmanlık, aile danışmanlığı, grup danışmanlığı, kurumlara yönelik psikolojik destek vermektedir.

İLETİŞİM

İletişim Bilgileri

Telefon

0544 521 62 26

E-Posta

info@corlupsikoloji.com

Adres

Alipaşa Mah. Çetin Emeç Bulv. No:134 Ofis Akduman K:1, D:1, 59860 Çorlu/Tekirdağ

Ergen Bireysel Psikoterapi

Ergen Bireysel Psikoterapi

Ergen Bireysel Psikoterapi

Ergen Bireysel Psikoterapi

14 yaş ile 18 yaş arasındaki bireyler için, ruhsal nedenlerden kaynaklanan, kişinin hayatında sıkıntı yaratan çeşitli belirtilerin üzerinde çalışılmaktadır. Kişilerde görülen belirtiler çok çeşitli olabilir. Başlıca üzgün (depresif) hissetme hali, korkular, kaygılar, sosyal kaygılar, fobiler, bağımlılık durumları (alkol, madde, internet), uyku sorunları, beslenme sorunları, cinsel sorunlar, takıntılı düşünceler, takıntılı düşüncelere bağlı zorlantılı davranışlar, kişilik bozukluklarından kaynaklanan davranışlar, özgüven düşüklüğü, kişilerarası ilişki problemleri, travmatik yaşantılar sonucu yaşanan davranış bozuklukları, panik durumları, değersiz hissetme, çaresiz hissetme, kayıp ve yas sürecinde yaşanan zorluklar, zaman yönetiminde yaşanan zorluklar, okul / bölüm seçimi sürecinde ilgi alanlarını tanıma veya kişinin bireysel farkındalık düzeyini arttırmak gibi konularda psikoterapi yapılabilmektedir.

Psikoterapi süresi kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Ancak bir süreç gereklidir. Uygulanacak psikoterapi tekniğine bağlı olarak, kişinin içgörü yeteneği, psikoterapiye hazır hissetmesi gibi çeşitli faktörler süreci etkilemektedir.

Tüm problem tanımlamaları ve uygulanması gereken psikoterapi teknikleri ve değerlendirmeler yapılacak olan ilk görüşmelerde belirlenir ve psikoterapi sürecine başlanır.

Yetişkin Bireysel Psikoterapi
Çift Psikoterapisi